Районний методичний кабінет у 2015-2016 навчальному році працює над навчально – методичним питанням «Науково-методичне та організаційно - управлінське забезпечення модернізації неперервної освіти керівних та педагогічних кадрів на засадах особистісно орієнтованого освітнього середовища, створення умов для реалізації принципів наступності та змісту дошкільної, початкової, базової та повної загальної середньої освіти в умовах введення нових Державних стандартів».

Робота методичної служби району спрямовується на:

- виконання вимог наказу Міністерства освіти і науки України № 641 від 16 червня 2015 року «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання y загальноосвітніх навчальних закладах»,

- забезпечення ефективності методичної роботи в умовах реформування освітньої галузі та продовження роботи над вирішенням таких основних завдань:

1. Науковий, організаційно – методичний супровід та реалізація завдань Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, указів Президента України, постанов Уряду та Верховної Ради України, доктрин, концепцій, законодавчих актів, державних та регіональних програм, нормативно - правових документів з питань освіти, наказів та рекомендацій Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації та Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, проведення системних заходів, спрямованих на поліпшення якості освіти, приведення її у відповідність до визначених стандартів;

2. Проведення системних заходів, передбачених у Програмі діяльності методичної служби області на 2014-2018 рр. «Науково-методичне та організаційно-управлінське забезпечення модернізації неперервної освіти керівних та педагогічних кадрів на засадах особистісно орієнтованого освітнього середовища», спрямованих на розширення мережі віртуальних спільнот педагогів у районі для організації науково-методичної роботи та формування системи безперервного науково-методичного супроводу професійно-кваліфікаційного зростання педагогічних працівників.

3. Науково - методична підтримка розвитку комп’ютеризації системи освіти району та використанням ІКТ в освітньому середовищі, Заходів щодо впровадження у навчально - виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно - комунікаційних технологій (розпорядження голови Тернопільської ОДА від 10.08.2011 р. № 613), цільових програм та проектів “Відкритий світ”, ”Щоденник.ua”, ”Вчителі в онлайн”, «Школи Новатори», «Моя школа», ТерноВікі, впровадження в 2-7 класах предмета «Інформатика», робота загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів в порталі «Інформаційна система управління освітою».

4. Науково-методичний супровід впровадження сучасних моделей організації навчально-виховного процесу, спрямованих на підвищення якості освіти, розвиток дошкільної та початкової ланки відповідно до Базового компонента дошкільної освіти, Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти. Організаційно-методичний супровід викладання навчальних предметів у 4, 7 класах за новими підручниками та навчальними програмами.

5. Удосконалення системи роботи з талановитими та обдарованими дітьми і молоддю, популяризації її здобутків, кращого педагогічного досвіду роботи з обдарованими дітьми, стимулювання обдарованої молоді та її наставників, запровадження сучасних методик виявлення, навчання, виховання та соціально-педагогічної підтримки таких учнів. Забезпечення методичного супроводу олімпіад, конкурсів, турнірів, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт слухачів МАНу.

6. Науково-методичний супровід допрофільної підготовки та профільного навчання, професійної орієнтації. Удосконалення діяльності освітніх округів.

7. Підвищення ефективності діяльності соціально-психологічної служби відповідно Плану заходів розвитку психологічної служби до 2017 року.

8. Експертне вивчення освітньо-кваліфікаційного забезпечення навчально-виховного процесу, якості та результативності навчально-виховної роботи, умов для здійснення освітньої діяльності, дотримання педагогами критеріїв оцінювання навчальних досягнень, вимог Державних стандартів.

9. Методичний супровід зовнішнього незалежного оцінюванню та об’єктивного, науково обґрунтованого моніторингу навчально-виховного процесу, використання його результатів у методичній роботі.

10. Залучення творчих педагогів до апробації навчальної літератури, програмного забезпечення, науково-дослідної роботи.

11. Удосконалення системи вивчення, узагальнення та поширення перспективного педагогічного досвіду та педагогічних інновацій.

12. Забезпечення підвищення кваліфікації педагогічних кадрів у ТОКІППО.

13. Розширення співпраці навчальних закладів з органами місцевого самоврядування щодо вирішення актуальних проблем освіти. Сприяння розвитку учнівського самоврядування та розвитку системи державно-громадського управління закладами освіти.

14. Активізація видавничої діяльності з актуальних проблем системи освіти.

15. Координація діяльності методичного кабінету з ТОКІППО, науковими установами, шкільними методкабінетами.

16. Сприяння участі педагогів району, навчальних закладів у міжнародних проектах у сфері освіти.

17. Організація та проведення конкурсів професійної майстерності педагогів, пошук та підтримка молодих творчих учителів;

18. Науково-методичний супровід проектів „ Школа сприяння здоров’ю, «Громадсько активна школа».

19. Підвищення фахового рівня методистів з питань використання ІКТ у навчальному процесі та підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Кiлькiсть переглядiв: 856